Неділя, 24.11.2024, 19:53
МІЙ МАЛЮК

 

Меню сайта
Форма Вхіда
Календар новин
Пошук
Рекомендуємо



Прогноз погоди

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Рекомендуємо



PR-CY.ru



Головна » 2012 » Лютий » 2 » Пологові будинки: особливості та відмінності
Пологові будинки: особливості та відмінності
00:35

У молодій сім'ї перед пологами голова йде обертом: де і як народжувати, який пологовий будинок вибрати? Навіщо потрібен родовий сертифікат? Щоб майбутні пологи не викликали тривоги, прийняти рішення допоможе психолог Марія Клімова.
За викликом «швидкої», за попередньою особистої домовленості з лікарем, за контрактом? Де і як народжувати, скільки платити, що віддати перевагу?
Цілком безкоштовними пологи, насправді, не бувають.
Якщо вагітна є громадянкою країни або має вид на проживання (або дозвіл на тимчасове проживання), в 30 тижнів (при багатоплідній вагітності - в 28 тижнів) вона отримує родової сертифікат в жіночій консультації, де вона спостерігається. Талон № 2 родового сертифікату вона повинна віддати співробітникам пологового будинку, в якому у неї будуть приймати пологи, і після благополучного завершення пологів цей медичний заклад отримає гроші за надані послуги з коштів Фонду соціального страхування.
Якщо майбутня мама всю вагітність спостерігалася в платному медичному центрі, який не має права видавати
родові сертифікати, вона повинна звернутися в жіночу консультацію за місцем проживання, де їй видадуть родової сертифікат.

Маючи родовий сертифікат, вагітна за законом може звернутися за допомогою в будь пологовий будинок, що має вільні місця. Але на практиці це може виявитися не так: співробітники «Швидкої допомоги» в екстреній ситуації часто відмовляються везти вагітну в пологовий будинок, який негласно отримав статус «елітного», пропонуючи їй інші, менш вигідні варіанти. Що залишається робити почала народжувати жінці в такій ситуації? Доводиться погоджуватися!

Маючи родовий сертифікат і гарантію медичної допомоги, багато батьків не бачать ніякого сенсу додатково оплачувати пологи, особливо, якщо вони обмежені в коштах.

Ось як пояснює своє рішення Тетяна (мама 6-річної доньки та однорічного сина):
«Я обидва рази народжувала безкоштовно і нітрохи про це не шкодую. У перший раз лежала на збереженні перед пологами, другий - приїхала з переймами. Мене абсолютно все влаштувало обидва рази: адже догляд однаковий за всіма породіллями; незалежно від оплати, лікарі ті самі. Так як на той момент були місця, мене навіть безкоштовно помістили в «контрактну» палату. На будь-який мій питання завжди відповідали, а якщо що, хамство мені не страшно - або відповім, або промовчу. По-моєму, в пологовому будинку не стільки грублять, скільки приводять до тями емоційних матусь, і це зовсім нешкідливо. Загалом, ніяких мінусів такого варіанту я не бачу, а головний плюс - економія коштів, на які я краще дітям щось куплю. Правда, мій чоловік хотів бути присутнім на других пологах, та й я була не проти, але, на жаль, не можна сплатити тільки цю «послугу», а сенсу платити всю суму контракту тільки за спільні пологи ми не бачили ».

Отже, пологи за державний рахунок підійдуть:

• оптимістам,
• впевненим у собі,
• довіряє медперсоналу,
• терплячим,
• невибагливим до умов,
• економним.
«За домовленістю»
Деякі батьки спочатку не довіряють «безкоштовної» медицини і вважають за краще підстрахуватися, але не мають достатньо коштів для оплати контракту на пологи, а головне, вважають це й не потрібне. На їхню думку, достатньо особисто «зацікавити» лікаря.

Ось як пояснює вибір варіанту пологів «за домовленістю» Юлія, мама 3-річного сина і 1,5-однорічної дочки:
«Мені хотілося або контракт, або домовленість, щоб у разі чого бути впевненою, що допоможуть. Хоча, по факту, скільки грошей ні заплати, народжуєш-то все одно сама. У моєї мами був знайомий анестезіолог в пологовому будинку. Але виявилося, що мої пологи припадають на час, коли пологовий будинок закриється на мийку, так що він рекомендував лікаря в іншому місці. У перший раз я вдало потрапила в зміну «свого» лікаря, а в другій - вона спеціально приїхала о п'ятій ранку на мої пологи.
Мені не хотілося народжувати разом з чоловіком і не були критичними часті відвідування - так що сенсу в контракті я не бачила. Тим більше, що вартість післяпологовий палати в цьому пологовому будинку все одно оплачувалася окремо, додатково до контракту. Поруч, у таких же палатах, як і наші, лежали ті, хто укладали контракт, і харчування у них було таке саме. Ну і ще виявилося, що «моя» лікар не бере контракти. Так що в підсумку я вибрала «домовленість».
Плюси «домовленості» я бачу в тому, що це, звичайно, набагато дешевше, а результат той самий, що й при укладанні контракту: ти впевнена, що на пологах буде саме цей лікар. Як правило, лікаря платять половину вартості контракту, а він уже потім якось ділить ці гроші з акушеркою і неонатологом.
Мінус «домовленості» - у почутті незручності. Все-таки напружуєшся, що ти ніби як «своя», але не всі про це знають. І боїшся підставити лікаря ».

Пологи «за домовленістю» - хоч і абсолютно нелегальна практика, проте, загальновідома, поширена і для багатьох приваблива.

Отже, пологи «за домовленістю» (з оплатою особисто лікаря) підійдуть тим, хто:
• вірить в чарівну силу грошей і вважає, що живі гроші «підвищать» кваліфікацію медперсоналу,
• готовий ризикнути, але підстеливши соломки,
• згоден витратитися на пологи, але в деяких межах,
• невимогливий до умов,
• не дуже турбується про податки та інших юридичних нюансах,
• вірить у краще (бо в разі чого довести що-небудь буде неможливо).

Контракт на пологи
Набагато більш дорогий варіант - укладення офіційного контракту на пологи з 36-го тижня вагітності. Його вибирають ті, хто хоче більш комфортних умов або має якісь особливі побажання до пологів.

Аргументи Ксенії, мами 2-річної дочки, пояснюють основні переваги цього способу:
«Контракт дозволив мені заздалегідь познайомитися з лікарем, який потім приймав пологи. Крім того, ми дуже хотіли лежати після пологів в сімейному палаті - у мене був ризик кесарева перетину, і мені було важливо, щоб дитину відразу могли дати рідній людині, чоловікові, якщо я деякий час не зможу їм займатися. А такі палати доступні тільки за контрактом. Ну і відвідувати маму з малюком в цьому випадку простіше, можна приходити протягом дня.
Все-таки «домовленість» нічого не може гарантувати. Крім того, я не вмію і не люблю давати хабарі, а «домовленість» все-таки дуже на неї схожа.
Мені не подобається, коли лікарі просять грошей - невже вони без грошей будуть гірше виконувати свою роботу? З іншого боку, звичайно, той рівень зарплат, який має місце зараз, не відповідає тій відповідальності, яку несуть лікаря ».

Укладення контракту на пологи підійде:

• мають кошти,
• тривожним,
• тим, у кого є свої уявлення про те, як повинні протікати пологи,
• тим, хто любить комфортні умови.

Контракт з доплатою в кишеню

Мабуть, найбільш витратний варіант - заплатити медперсоналу особисто, при цьому уклавши контракт.

Доводи можуть бути, наприклад, такими, як у Марії, мами 2-тижневого сина:
«Я укладала контракт на ведення вагітності, тому що мені були важливі умови: я приїжджала на аналізи та обстеження і могла проходити відразу ж, без черг, все було цивілізовано, не« совково ». Тому я і вибрала контракт на пологи - з 36-го тижня вагітності я могла так само приїжджати на всі огляди акушера-гінеколога. Мені були дуже важливі умови в післяпологовій палаті - щоб вона була окремою, з нормальним ремонтом, щоб там міняли білизну, щоб було добре харчування.
Крім контракту я ще платила особисто лікаря і акушерці і всьому іншому персоналу - щоб все було позитивно, не хамили. Хочеться ж уважного ставлення до себе. Мені краще заплатити, але щоб до мене поставилися нормально. Загалом, так перестраховуються ті, хто бояться. А гроші дають відчуття гарантії того, що тебе не пошлють ».

Цей варіант виберуть:
• песимісти,
• тривожні,
• недовіряти медперсоналу,
• вимогливі,
• заможні.
Звичайно, кожен вибирає той чи інший спосіб оплати залежно від своїх пріоритетів і можливостей.
Тим, хто ще тільки збирається прийняти рішення про місце появи свого малюка на світ, варто визначитися з наступними питаннями:
• Знайомі лікарі - чи важливо вам заздалегідь знати лікаря, який прийме пологи; хочете ви мати можливість оперативно зв'язатися з ним у разі питань (пора їхати в пологовий будинок і т. п.).
• Сценарій пологів - наскільки чітко ви уявляєте пологи, чи є у вас побажання щодо застосування тих чи інших медикаментів і стимуляції, анестезії, спосіб розродження, положення під час пологів, термін прикладання до грудей, маніпуляціях з новонародженим, перерізання пуповини.
• Група підтримки - чи хочете ви, щоб на пологах був супроводжуючий (батько дитини, близький родич, психолог).
• Кваліфікація медиків - чи можуть знадобитися на ваших пологах якісь особливі навички лікарів (наприклад, при пологах з рубцем на матці і т. п.), чи потрібні вам «неподалік» особливі спеціалісти (в разі яких-небудь загальних захворювань матері - бронхіальна астма, проблеми з серцем, з тиском, зором та ін.) Рівень педіатричної допомоги - наприклад, при двійні, коли набагато вище ризик народження ослаблених, недоношених дітей.
• Побут - наскільки ви вимогливі до обстановки навколо, чи готові йти до душа в кінець коридору, чи віддаєте перевагу домашній одяг для себе і малюка, особливу їжу і т. п.
• Товариськість майбутньої мами - ви віддаєте перевагу усамітнення, хочете бачити тільки рідні обличчя навколо або не проти поспілкуватися ще з 1-7 молодими мамами.
• Спільне / роздільне перебування з дитиною - чи хочете ви перебувати з дитиною цілодобово або мати можливість віддавати його на деякий час в дитячу, щоб відпочивати.
• Годування - чи потрібна вам особлива допомога в налагодженні грудного вигодовування (навчання правильному прикладанню, зціджуванню тощо), чи хочете ви годувати по режиму або на вимогу.

Що буде, якщо приїхати в пологовий будинок без родового сертифікату?
Олена Красавіна
юрист
Існує три причини, за якими ви можете не привезти родової сертифікат в пологовий будинок.
Родовий сертифікат у вас є, але він просто був забутий будинку в передпологовій метушні. У цьому випадку можна просто попросити забудькуватого тата чи інших родичів привезти документ в пологовий будинок.
У вас є право на отримання родового сертифікату в жіночій консультації, однак пологи почалися набагато раніше передбачуваної дати. Відповідно, жіноча консультація просто не встигла належним чином оформити та видати документ. Вам не варто хвилюватися з цього приводу: пологовий будинок сам прийме необхідні заходи, щоб отримати свій талон родового сертифікату через жіночу консультацію, в якій спостерігалася їх пацієнтка.
У вас немає прав на отримання родового сертифікату в жіночій консультації (ви не спостерігалися в поліклініці або іншому медичному закладі під час вагітності). У цьому випадку пологовий будинок отримає відсутній документ безпосередньо від Фонду соціального страхування.
Просмотров: 1021 | Добавил: bebezp | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: