Неділя, 24.11.2024, 19:31
МІЙ МАЛЮК

 

Меню сайта
Форма Вхіда
Календар новин
Пошук
Рекомендуємо



Прогноз погоди

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Рекомендуємо



PR-CY.ru



Головна » 2012 » Березень » 8 » Температура у дитини
Температура у дитини
19:47

Ви, напевно, не раз випробовували пробудження посеред ночі, щоб знайти вашої дитини почервонілим, гарячий і в поту. При дотику лобик вашого малюка дуже гарячий, дитина плаче і кидається в ліжечку. Ви відразу ж підозрюєте, що у нього лихоманка, але не знаєте, що робити далі. Як збити температуру дитині до приїзду лікаря, і в яких випадках слід звернутися за негайної медичної допомогою? Для початку рекомендуємо вам знайти термометр і правильно виміряти температуру тіла малюка. У дітей до року термометр тримають між ягодічки, в більш старшому віці в області пахвової западини.

У здорових дітей, лихоманка зазвичай не являє собою серйозного приводу для неспокою. Хоча це може бути страшно для батьків, коли температура тіла дитини піднімається, слід розуміти, що сама по собі гіпертермія не викликає жодної шкоди і насправді хороша річ - це найчастіше природний спосіб боротьби з інфекціями. І не кожну лихоманку потрібно лікувати. Висока температура, однак, може доставляти дитині незручності і спровокувати такі проблеми, як зневоднення організму і судомний синдром.

Яка небезпечна температура для дитини

Для правильно поведінки батькам слід знати, за якими цифрами починається небезпечна температура для дитини. Лихоманка виникає, коли внутрішній "термостат" тіла підвищує значення вище нормального рівня. Цей термостат знаходиться в тій частині мозку, яка називається гіпоталамус. Він знає, що температура тіла повинна бути 36,6 ° С у фізіологічному стані, і відправляє повідомлення тілу з вказівками підвищити ці значення, щоб зберегти тіло від руйнівного впливу інфекції таким чином.

У більшості людей температура тіла може трохи змінюватися протягом дня: це, як правило, трохи нижче норми вранці і трохи вище норми вечорами. Температура може коливатися в той час, як діти бігають, граються, і роблять фізичні вправи.

Найчастіше, правда, гіпоталамус "схиляє" тіло до більш високій температурі у відповідь на інфекцію, хвороби або з іншої патологічної причини. Так чому ж гіпоталамус дає команду тілу, щоб воно змінило свою температуру? Дослідники вважають, що підйом температури тіла - це спосіб протистояння атакам мікроорганізмів, які викликають інфекції. Цей захід робить організм людини менш зручним місцем для них життєдіяльності і розмноження. Доведено практичним шляхом, що підвищення температури тіла всього на 1 градус призводить до загибелі більшості видів вірусів і бактерій. Тому при температурі до 38 ° С не слід сильно турбуватися і робити активні заходи по її збивання. Небезпечна температура для дитини - вище значення в 39 ° С.

Як знизити температуру у дитини?

Знову ж таки, не у всіх випадках потрібно знижувати температуру у дитини. Знижуючи субфебрильна температура тіла, ви порушуєте природний процес боротьби з мікроорганізмами. Це може знизити імунітет, і привести до затяжного перебігу хвороби. У більшості випадків лихоманка повинна розглядатися як загроза тільки, якщо це викликає дискомфорт у дитини.

Ось способи, як знизити температуру у дитини:


Якщо ваша дитина неспокійний і плаче, ви можете дати парацетамол або ібупрофен, в дозуванні, що відповідає віку або вагою. Якщо немає вказівки лікаря, ніколи не давайте аспірин дитині через його зв'язки з синдромом Рейє, рідкісного, але потенційно смертельного захворювання. Якщо ви не знаєте рекомендованої дози або ваша дитина молодше 2 років, зверніться до лікаря, щоб дізнатися, скільки лікарської речовини дати.

Дітям до 2 місяців не слід давати ніяких ліків від лихоманки, без попереднього огляду лікарем. Якщо у вашої дитини є які-небудь медичні проблеми, проконсультуйтеся з лікарем, щоб дізнатися, які препарати краще використовувати. Пам'ятайте, що за допомогою ліків, як правило, можна тільки тимчасово знизити температуру у дитини, але не повернути її до нормального стану. Це лише симптоматичне лікування, яке не діє на причину, по якій піднялася температура тіла у малюка.

Обтирання вологою губкою може сприяти зниженню температури тіла. Використовуйте тільки теплу воду, холодна вода може викликати тремтіння, яка насправді підвищує температуру тіла. Ніколи не використовуйте алкоголь (він може викликати отруєння при поглинанні через шкіру) або пакети з льодом і холодні ванни (вони можуть викликати озноб, що може підняти температуру тіла ще вище).

Одягніть дитини в легку бавовняну одяг і укрийте теплим пледом або ковдрою.

Переконайтеся в тому, що в спальні вашої дитини комфортна температура - не надто спекотно й не надто холодно.

Забезпечте надходження великої кількості рідини в організм дитини у вигляді пиття, щоб уникнути зневоднення. Лихоманка може привести до швидкої втрати рідини в організмі дитини. Мінеральна вода, морси, компоти, вода з лимоном, молоко з медом, соки - все це можна використовувати. Уникайте напоїв, що містять кофеїн, включаючи чай і кока колу, тому що вони можуть викликати прискорене сечовипускання.

Давайте дитині є те, що він або вона хоче (в розумних кількостях), але не змушуйте Тобто, якщо ваша дитина відмовляється від їжі.

Забезпечте малюкові постільний режим в розумних кількостях. Перебування в ліжку весь день не обов'язково, але хвора дитина має досить відпочивати, особливо після прийому лікарських засобів.

Необхідно залишити дитину з лихоманкою будинку, неприпустимо в такому стан відвідування дитячих установ. Більшість лікарів вважають, що відвідування школи і дитячих садів безпечно, після того, як температура була нормальною протягом 24 годин.

Гіпертермічний синдром у дітей - коли викликати лікаря

Небезпечним для життя є гіпертермічний синдром у дітей. Це стан, при якому може розвинутися судомний синдром і зупинка серця. Точна температура, яка стати приводом для термінового звернення до лікаря залежить від віку дитини, основної хвороби та інших патологічних симптомів.

Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо:

    у дитини у віці до 3 місяців температура 38 ° C і вище;
    у дитини більш старшого віку температура вище 39 ° C;
    малюк відмовляється рідина;
    спостерігається багаторазова блювота або рідкий стілець;
    немовля має ознаки зневоднення (сечовипускання менше, ніж зазвичай, немає сліз під час плачу, знижена активність);
    є конкретні скарги, наприклад, біль у горлі або вусі;
    висока температура тримається більше 48 годин;
    є біль при сечовипусканні.

При розвитку судорожного синдрому у немовлят необхідна специфічна медична допомога. До приїзду бригади швидкої допомоги спробуйте заспокоїти дитину, не давайте ніяких лікарських засобів самостійно, без рекомендації медичних працівників.

Для того щоб попередити гіпертермічний синдром у дітей, необхідно своєчасно контролювати підйом температури тіла і не допускати небезпечних значень.
Просмотров: 1999 | Добавил: bebezp | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: