Сімейні традиції зближують покоління, дозволяють близьким людям відчувати себе єдиним цілим. Придумані спільно ритуали здатні об'єднати всіх родичів, дітей і дорослих. Різдво - домашнє свято і зустрічати Різдво з дітьми - чудова традиція.
Християнські цінності доступні розумінню навіть найменших дітей. Висока духовність, добросердечність, безкорисливість, милосердя - все це знаходить відгук у дитячій душі. Тому, якщо ви вирішили відзначити Різдво з дітьми, варто врахувати, що воно повинно відрізнятися від звичних малюкам світських свят. Постарайтеся слідувати сімейних традицій, в яких знайдеться місце не тільки зовнішньою атрибутикою. Необхідно зробити акцент саме на духовність.
Колись в Україну Різдво відзначали в кожному будинку. На жаль, велика частина ритуалів, пов'язаних з вшануванням Різдва, забулися. Самим головним зимовим святом зараз вважається Новий Рік, багато різдвяних традицій «перекочували» і злегка змінилися: наприклад, зараз прикрашати ялинку, робити новорічні прикраси своїми руками прийнято саме до 31 грудня.
Сучасний ритм не міг не внести свої поправки в багатовікові традиції. Ми багато втратили, але чому б не спробувати в своїй сім'ї відтворити теплу душевну атмосферу затишних різдвяних вечорів; познайомити дітей з історією та російською культурою, які немислимі без православних різдвяних обрядів.
Як відсвяткувати Різдво з дітьми
У святкуванні Різдва може взяти участь навіть маленька дитина. Повірте, трирічний малюк здатний перейнятися атмосферою Різдва. Обов'язок дорослих - пояснити, в чому суть цього особливого для віруючих і просто культурних людей свята. Перед тим, як відзначати Різдво з дітьми, розкажіть їм його історію. Можна запропонувати малюкам різдвяні розмальовки або влаштувати конкурс на кращу ілюстрацію до святочні історіям.
Один з найкрасивіших звичаїв - прикраса різдвяної ялинки. Запропонуйте дітям змінити наряд новорічної красуні. Можна придбати іграшки з різдвяною тематикою - фігурки тварин, волхвів. Не забудьте і про обов'язковий символ Різдва - Віфлеємську зірку. Або можна замість іграшок прикрасити ялинку різноманітними солодощами: горішками, цукерками, спеціально випеченим різдвяним печивом. Не забудьте в Різдво з дітьми відвідати хрещених, віднести їм на знак пошани і любові вечерю - спечений калач, всередину якого кладуть цукерки, шматочки фруктів, печиво. Подаруйте хрещеним оригінальну ялинку, зроблену своїми руками або новорічний вінок. Святковий стіл
У доступній формі розкажіть дітям про Святвечір: про те, що в цей день віруючі намагаються не приймати їжу до того моменту поки на небі не засяє перша зірка. Коли почне сутеніти, вийдіть з дитиною на вулицю або постійте з ним біля вікна, прослідкуйте, коли засяє зірочка. Пригостіть малюка в цей момент кутею.
Дуже хороша сімейна традиція - готувати спеціальні страви на Різдво з дітьми, красиво декорувати стіл. У центр святкового столу можна поставити різдвяний квітка - Пуансетію, ця традиція прийшла з Європи.
Навіть дошкільнят можна залучити до обговорення різдвяного меню: нехай діти висловлять свої побажання і в міру сил візьмуть участь у приготуванні страв. Щасливого Різдва!