8 березня - одне з найпрекрасніших свят у році. У навчальних закладах до цього дня готуються заздалегідь, пишуть сценарії проведення 8 березня і розподіляють ролі. Діти готують подарунки і привітання з 8 березня мамам, бабусям, вчителям, сестрам і подругам. Це гарний час для прояву творчих здібностей, адже хлопці можуть самі написати вірші та прикольні привітання з 8 березня, а також зробити своїми руками святкові листівки, різноманітні вироби. Хлопці легко захоплюються і радісно готуються до весняного свята, тому, при підготовці до шкільного свята можна зацікавити як хлопчиків, так і дівчаток.
Сценарії на 8 березня в школі можуть виглядати по-різному, проте зал, де буде проходити шкільний ранок 8 березня, слід святково оформити. Цим повинні зайнятися, звичайно ж, в першу чергу, вчителі. Але й діти нехай візьмуть у підготовці декорацій посильну участь. Спеціальні костюми не будуть потрібні, але діти, безсумнівно, повинні бути одягнені ошатно й святково.
Якщо існує можливість організувати в школі чаювання, то мам в залі можна посадити не на прості стільці, які стоять рядами, а за накриті столики. Сервірувати столики краще самим дівчаткам - майбутнім господиням.
Почати свято можна віршем, підготовку (а то і краще твір) якого вони візьмуть на себе вчителя літератури. Повинні прозвучати і пісні: у виконанні і дівчаток, і хлопчиків - для мам і вчителів, і тільки у виконанні хлопчиків - для дівчаток. А потім можна провести ігри та конкурси, які стануть цікавими як дітям, так і дорослим.
Наприклад, святковий концерт на шкільному свято 8 березня можна почати так. На сцену виходить вісім учнів і звертаються до глядачів:
Перша дитина: Нас сьогодні вранці рано Дзвін капели розбудив. Що трапилося? Це свято, Мамин свято настав!
Друга дитина: Сонце навесні посміхається Вам, дорогі мами!
Третя дитина: Птахи дзвінку пісню Тільки для вас склали.
Четверта дитина: Ми бажаємо вам, мами, Щоб ви радісно жили!
П'ята дитина: Пісеньку весняну Ми подаруємо мамі. Струмочки весняні, Співайте разом з нами!
Після цих слів може прозвучати пісня.
Шостий дитина: Спасибі, спасибі, мами, Що ви тут сьогодні з нами! До вас перше наше слово.
Сьомий дитина: Мами, будьте здорові!
Восьмий дитина: Будьте здорові і щасливі, Наші мами і вихователі! Всі діти: Будьте щасливі!
Після цих слів може прозвучати пісня.
Потім можна влаштувати конкурси, наприклад, конкурс перший - художній. Нехай буде кілька команд, у кожній з яких - і дівчатка, і мами. Для кожної команди слід зміцнити де-небудь лист ватману, роздати учасникам маркери. Завдання - намалювати щось. Наприклад, портрет дівчини. Але завдання ускладнена тим, що кожен з учасників малює тільки одну деталь картинки, при цьому - з зав'язаними очима (перед цим він бачить, що намалював його товариш по команді і лише після цього йому зав'язують очі). Та команда, у якої буде найсмішніший малюнок, перемогла. Але й інші не повинні залишитися без заохочувальних призів.
Другий конкурс - літературний (буриме). Нехай в ньому беруть участь тільки дівчатка. Знову ж таки, кілька команд, кожній видаються римуються між собою слова. (Про підготовку слів слід заздалегідь подбати вчителям). І кожна з команд повинна буде написати вірш, присвячений мамі. У цьому конкурсі нехай не буде переможців, адже всі обов'язково напишуть гарні й зворушливі вірші
Третій конкурс - для мам, називається він Дізнайся свою дитину. Викликається кілька мам, кожній з них зав'язуються очі. До кожної мами підводять кілька дітей, вона повинна відгадати, хто з них - її дитина.
А далі хай поворожу діти. Конкурс називається Вгадай, чия це мама? Одну з мам садять на стілець і повністю закривають ковдрою, пледом або покривалом. Дітям потрібно буде відгадати, чия ж мама ховається під накидкою.
Після конкурсів діти вручать своїм мамам подарунки. Це можуть бути листівки, зроблені на уроці праці під керівництвом вчительки, а, може, листівки з 8 березня, зроблені своїми руками.
А тепер переходимо до спільних танців. Нехай діти танцюють разом з мамами! І, звичайно, і з учителями. Про музику для танців також доведеться заздалегідь подбати вчителям. Це можуть бути якісь записи, а краще - жива музика, виконана на фортепіано (або іншому інструменті) вчителькою музики.
Шкільний свято 8 березня може бути проведений по самих різних сценаріїв. Але головне - одне. Потрібно, щоб діти брали участь у всіх етапах підготовки. Адже саме так вони зможуть не тільки порадувати мам, а й подружитися між собою, якщо цього ще не сталося, а головне - вчителі ще більше зможуть розташувати дітей до себе, що допоможе в подальшому навчальному процесі.