Неділя, 24.11.2024, 15:37
МІЙ МАЛЮК

 

Меню сайта
Форма Вхіда
Календар новин
Пошук
Рекомендуємо



Прогноз погоди

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Рекомендуємо



PR-CY.ru



Головна » 2012 » Липень » 1 » Показання до кесаревого розтину
Показання до кесаревого розтину
13:08


Кількість жінок, які перенесли кесарів розтин, з кожним роком збільшується. А як доглядати за дітьми, що з'явилися на світ за допомогою кесаревого розтину?


На думку психологів, момент народження дитини визначає її подальше життя. Багато особистісні якості людини закладаються вже на етапі природних пологів. Це і наполегливість у досягненні цілей, вміння терпіти біль і чекати, а також можливість адаптуватися до ситуації, що склалася і не падати духом.

Якщо втрутитися на якому, або етапі народження, це може залишити відбиток на все життя. Раніше вірили, що дітки, які уникли мук при пологах, виростають хоробрими, впливовими і сильними духом людьми. Операцію, при якій витягували плід шляхом розрізу передньої черевної стінки, називали кесаревим розтином.

Юлій Цезар і інші царські особи з'явилися на світ завдяки кесаревого розтину. У Древній Греції такої операції приписували божественне походження. За легендою, Аполон допоміг народженню свого сина Асклепія (бога лікування) саме таким чином.

Все що необхідно знати, про кесарів розтин


Вивчення дітей, які з'явилися на світ завдяки кесаревого розтину, викликає міфи про силу їхнього характеру. Згідно з даними західних психологів, діти, які не пройшли етап сутичок, бояться змін, занадто образливі, запальні і тривожні, а також схильні до перебільшення складних ситуацій, неуважності та зниження здібностей до самоконтролю і планування.

Найчастіше, серед дітей, народжених кесаревим розтином, зустрічаються гіперактивні діти з дефіцитом уваги. Їм властиве слабовілля - дитина займається тільки тим, що йому цікаво, а навіть незначні труднощі він не в силах долати.

При звичайних пологах, коли дитина проходить через родові шляхи, він поступово адаптується до впливу атмосферного тиску, позбавляється від плодової рідини, а також набуває лактобактерії матері, які спочатку допомагають йому захищатися від патогенних мікробів. Тому оперативний спосіб так впливає на фізичне здоров'я новонародженого.

Під час кесаревого розтину дитина моментально стикається з новим середовищем. Різке відділення від матері і перерізання пуповини, під дією анестезії, також впливають на дитину. У дітей, які народилися за допомогою кесаревого розтину, крім ризику травмування, порушені адаптаційні реакції і зустрічається харчова алергія, дихальна і неврологічна патології.

Діти, які перенесли операцію з використанням ендотрахеальної наркозу, мають низьку концентрацію гормонів щитовидної залози і гормону кортизолу, який відповідає за реакцію організму на стресові ситуації. Також помічена незрілість і нетривала життя лейкоцитів і нейтрофілів. Внаслідок швидкого переходу з внутрішньоутробного існування на цей світ під час операції, не відбувається потрібної вироблення гормонів, які активізують нормальний легеневий лимфоток.

Під час кесаревого розтину у дитини не завжди встигають вибратися з фетальної (плодової) рідини дихальні шляхи. В такому разі там збільшуються інфекційні ускладнення. В ході операції використовується анестезія із застосуванням сильнодіючих препаратів, які надають уповільнює вплив на дихальний центр.

Обстеживши 2803 дітей, норвезькі вчені Інституту громадського здоров'я з'ясували, що діти, народжені за допомогою кесаревого розтину, мають алергічну реакцію на харчові продукти в 7 разів частіше дітей, народжених природним способом. На думку вчених це пов'язано з мікрофлорою шлунково-кишкового тракту, так як кесарів розтин впливає на затримку розвитку кишкової мікрофлори.

Доведено, що перед початком пологів дитина засинає, і практично всі фізіологічні процеси в його організмі сповільнюються. У цей момент він готується до поступового перепаду тиску, переходить в інше середовище і не відчуває болю.
 


Основні показання щодо застосування кесаревого розтину


У разі якщо нормальні пологи небезпечні для матері і дитини, суперечки про плюси і мінуси кесарева перетину відходять на задній план. Хоча останнім часом у жінок все частіше пропадає бажання народжувати самостійно. Кому потрібні багатогодинні болі, розриви, шви, післяпологові проблеми зі статевим життям і загострення геморою? Набагато простіше скористатися послугами хірурга, коли заснула і прокинулася вже мамою. За статистикою, за останній час в деяких регіонах кількість таких операцій зросла до 24,8%, тим більше що недоліку медустанов, де можна зробити кесарів розтин, зараз немає.

Більшість операцій проводиться згідно медичних показань, але часто, за бажанням жінки (з відповідною оплатою послуг), ці свідчення враховуються формально. Деякі жінки, не маючи достатньої інформації, приймають необгрунтовані і несвідомі рішення. Хоча раніше такі операції робили лише матерям, які перебували в критичному стані, щоб врятувати життя дитині.

Потрібно відзначити, що навіть при сьогоднішньому рівні розвитку медицини зростає ризик для жінки при проведенні операції кесарева розтину. Після операції можуть бути різні ускладнення. Це і нагноєння, і розходження швів, і проблеми з наркозом. А біль після операції набагато сильніше, ніж після звичайних пологів, і тривати довше.

В кінцевому результаті у жінки страждає фізичний і психологічний стан. Так як організм не отримав сигналу про минулі пологах, виникає відчуття, що те-то незакінчений і неправильно в цих заходах. Абсолютно ясно, що при нормальному перебігу вагітності для мами і для дитини кращим способом народження є самостійні пологи.

І все ж трапляються ситуації, коли операція неминуча. Природно, що важливість кесарева розтину в тому, що і мати і дитина не ризикують життям або здоров'ям. Кесарів розтин для дитини є набагато щадним методом, ніж інші операції, типу діставання щипцями.
Категория: Вагітність та пологи | Просмотров: 1872 | Добавил: bebezp | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: