Усі подарунки умовно розділимо на дві категорії. До першої віднесемо очікувані подарунки, ті, які малюки отримують на день народження, Новий рік і будь-який інший свято, яке прийнято урочисто відзначати у вашій родині. Ці свята дітки чекають з нетерпінням, тому й подарунок повинен бути особливим, значимим! А ось друга категорія включає в себе, швидше, гостинці, маленькі презенти і сюрпризи, які входять в повсякденне життя крихти, приносячи в неї радість і задоволення. Правильний вибір
Найважливіше при виборі будь-якого подарунка - його відповідність віковим розвитку дитини. Навряд чи п'ятирічного малюка задовольнить набір брязкалець або бабочкакаталка. До того ж і одновікові діти різні в своїх перевагах: що порадує одного може не підійти іншому. Тому вибір залежить і від особистих якостей крихти.
Як, правило, до трьох років карапуз ще не усвідомлює, що він хоче, тому ви можете купувати подарунок на свій розсуд. А от у старших хлопців вже варто поцікавитися, що ж він бажає отримати на свято. Але зробіть це непомітно! Зазвичай малята самі направляють дорослих. Ось уже цілий тиждень він нескінченно повторює: «А у Колі нова машина, от би мені таку!» Або в магазині донька вигукує: «Мамо, подивися, яка гарна лялька!» Будьте уважні і зупиніть свій вибір на тому, що змушує очі вашого крихти світитися від щастя.
Є ще один спосіб дізнатися бажання малюка! Намалюйте разом з дитиною її день народження (або Новий рік). Зобразіть тих, хто прийде в гості, які подарунки принесе, ніж ви їх почастуєте. Так у вас з'явиться намальована копія бажаного. Вам залишиться лише тільки знайти «двійника» у магазині. Не той подарунок
На жаль, і таке може бути, коли подарований презент зовсім не радує крихітку. Як не помилитися?
Небажано дарувати чужим дітям солодощі, фрукти або щось з їжі. По-перше, малюки не вважають це подарунками, а по-друге, у них може бути особливий режим харчування. Якщо ж цукерки принесли вашій дитині, не треба привселюдно оголошувати, що йому не можна їх їсти! Подякуйте разом з дитиною дарувальника і постарайтеся відвернути малюка. Наприклад, почастуєте цукерками всіх присутніх. Але навіть якщо малюк з'їсть одну цукерку, нічого страшного не станеться. Більшої шкоди йому може принести ваша неадекватна реакція, якщо ви почнете його лаяти і відбирати у нього цукерки.
Не варто також купувати якусь дорогу колекційну річ, адже крихітка не поставить її на поличку і не буде милуватися нею здалеку, а відразу почне активно дізнаватися, що у неї всередині!
Що стосується одягу, то ваші друзі і рідні цілком можуть дарувати її як хлопчикам, так і дівчаткам у віці до трьох років - природно, погодивши покупку з вами. Але хлопчика постарше «шмотки» вже не цікавлять, а от дівчинці можна влаштувати справжнє свято - похід в дитячий бутік з вибором святкової сукні, туфель, сумочки, прикрас або косметики.
Часто запрошені на свято гості запитують у батьків, що подарувати малюкові. З одного боку, начебто незручно замовляти подарунок, але з іншого - раптом вони куплять щось непотрібне або однакове. Якщо ви вважаєте, що краще зорієнтувати близьких і рідних у виборі подарунка, то не забудьте зробити ціновий розкид. У дарувальників повинна бути можливість вибору відповідно до їх матеріального достатку.
Майстерність дарування
Поставтеся до піднесення презенту творчо. Кращим подарунком на день народження часто стає сама підготовка до нього. Можна разом з дитиною продумати, як пройде цей день, що він надіне, ніж пригощатиме дітей в дитячому садку, як увечері зустрічати гостей.
Або зробіть йому сюрприз: запросіть клоунів прямо в дитячий сад і влаштуйте свято там разом з усіма друзями. Але не забудьте заздалегідь домовитися про проведення такого свята з вихователем!
Якщо ви чекаєте гостей на вечерю, то разом з дитиною підготуйтеся до їх приходу: прикрасьте кімнату, надуйте повітряні кулі, намалюйте плакат, накрийте стіл. Загалом, проявіть свою уяву і фантазію, влаштуйте дитині справжнє свято! Адже для малюка час, який ви проведете разом, готуючись до зустрічі гостей, буде більш цінним і емоційно значимим подарунком, ніж матеріал презент. Тим не менш, не забудьте і про презент. Його можна подарувати як вранці, так і ввечері в присутності рідних і близьких.
Важливо навчити малюка приймати подарунки і дякувати дарувальника. Поки малюк ще зовсім маленький і не вміє розмовляти, вже зараз, приймаючи подарунки, не забудьте сказати «спасибі» саме ви самі, як би за нього. З часом дитина скопіює вашу манеру поведінки і теж буде ввічливим. До того ж не забувайте говорити «спасибі», коли дарують подарунки вам на день народження. Адже кращий приклад для сина чи доньки - це поведінка тата і мами.
Якщо дитина забула подякувати, скажімо, бабусю, не змушуйте, не робіть зауважень: «Ваня, скажи« дякую »бабусі». Швидше за все, йому так сподобалася іграшка, що він відразу ж втік грати. Краще піти в кімнату дитини разом з бабусею і включитися в його гру: «Ой, який гарний самоскид. Ваня зможе будувати високі будинки. Бабуся, дякую тобі за таку цікаву іграшку! »Не сумнівайтеся, Ваня тут же відвернеться і обов'язково скаже:« Спасибі! ».
Подарунок кожен день
Виховання подарунком
Подарунок можна використовувати і у вихованні дитини. Ви хочете навчити його прибирати іграшки на місце? Протягом тижня разом з малюком збирайте їх і ставте на полички, а в неділю подаруйте великого ведмедя зі словами: «Цей ведмедик спостерігав і бачив, як ти ставишся дбайливо до іграшок, складаєш їх після гри по місцях. І він вирішив прийти до тебе і стати охоронцем іграшок. Мишка буде доглядати за твоїми скарбами, коли ти з ними не граєш, коли спиш або пішов у садок ».
А ще дуже важливо навчати дитину користуватися подарунками. Ось ви чи ваші рідні подарували йому якусь чудову іграшку - віддали, а самі зайнялися справами, радіючи, що у малюка з'явилася нова розвага. Неправильно! Спочатку потрібно обов'язково пограти разом з ним, показати всі можливості гри.
Нематеріальні нагороди
Це те, що не можна взяти в руки, помацати, відкусити або одягнути. Але, як не дивно, відчуття від нематеріального подарунка зазвичай набагато яскравіше і запам'ятовуються надовго! Це може бути прогулянка, похід, гра разом з дитиною, спільне малювання, читання книги тощо. Але перш за все, нематеріальна нагорода - це ваша любов, ласка, увага, турбота, спілкування, яке ви даруєте своєму малюкові кожен день. І це набагато важливіше за будь-іграшок, велосипедів, фарб та олівців.
Малюк сам зав'язав шнурки? Здорово! Подаруйте йому поцілунок! А от якщо він сьогодні швидко почистив зуби на ніч, розібрав ночівля із підготувався до сну, то він точно заслужив завтра помацати воду в калюжі! Він так давно хотів навчитися плавати? Пообіцяйте, що записали їх в басейн уже в понеділок. Перегляд мультфільму, похід з татом в гараж, вечеря, з'їдений руками - все це може стати приємним сюрпризом і справжнім довгоочікуваним подарунком! Привчайте дитину до таких щоденним маленьким нагород. І він обов'язково захоче бути для вас у всьому хорошим.