Неділя, 24.11.2024, 16:01
МІЙ МАЛЮК

 

Меню сайта
Форма Вхіда
Календар новин
Пошук
Рекомендуємо



Прогноз погоди

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Рекомендуємо



PR-CY.ru



Головна » 2012 » Березень » 11 » Як уникнути конфліктів з дітьми?
Як уникнути конфліктів з дітьми?
19:02

Нерідко наступає такий момент, коли батькам важко знайти спільну мову зі своєю дитиною, в результаті спілкування з ним перетворюється в постійні суперечки. У цій ситуації багато мам і тата боятися втратити контакт зі своїм чадом, важливу нитку довіри і взаєморозуміння. Як уникнути конфліктів з дітьми?

Психологи пояснюють цю напружену ситуацію тривогою батьків, які переживають етап дорослішання своєї дитини. Ця тривожність пов'язана зі страхом розставання і втратою колишніх довірчих відносин зі своїм чадом. При цьому своєю поведінкою дитина всіляко демонструє власну позицію з висоти «я вже виріс!». І саме в цей момент з'являються конфлікти між дітьми і батьками.

Щоб уникнути нерозуміння, зверніть увагу на те, як ви спілкуєтеся з дитиною. У разі власної правоти ви все одно не досягнете свого, якщо застосовуєте на практиці помилковий спосіб спілкування. Дитина завжди буде реагувати «захистом» на будь-які обвинувальні нотки, почуті в вашому голосі. Такий захист виявляється в грубості, замкнутості і «тихою обороні». Щоб не погіршити ситуацію, не говорите слів «завжди», «ніколи», а також образливих виразів і прикритих загроз, наприклад: «ти завжди робиш по-своєму!», «Ти ніколи мене не слухав», «ти зробиш саме так, як я сказала, інакше ... »і так далі.

У багатьох батьків виникає помилкова ілюзія в тому, що за допомогою розмови на підвищених тонах дитина їх швидше почує і зрозуміє. Але в результаті такого спілкування ви «переходите» з дитиною на особистості, не вирішуючи наявну проблему. Тому краще всього проаналізувати свій стиль спілкування з дитиною, а також прийняти власні страхи і тривогу. Розібравшись в собі і ситуації, що склалася, ви зумієте підкоригувати стиль вашого спілкування.

Коли дитина в розмові намагається відстояти особисту точку зору, то вам слід, не підвищуючи тону, попросити його по поличках аргументувати своє бажання. При цьому і ваші вимоги і побажання також обов'язково слід аргументувати вголос. Наприклад, не дозволяючи дитині довго знаходиться перед екраном телевізора, поясніть йому, що ви піклуєтеся про його здоров'я. Якщо дитина не бажає допомагати вам по дому, не переходите відразу в наступ. Поясніть дитині, чому вам хочеться, щоб він прибирав за собою посуд, стежив за порядком у своїй кімнаті. У більшості випадків дієвими виявляються аргументи, наведені в стилі «справедливо» і «чесно - не чесно». Наприклад, мама займається приготуванням їжі, ходить за продуктами і втомлюється. Тому справедливо, якщо дитина трохи допоможе їй.
Категория: Ставлення батьків з дитиною | Просмотров: 1841 | Добавил: bebezp | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: