Кожна дитина повинна вдень спати поки йому не виповниться 4 роки. Сон дитині просто необхідний, тому що зростаючий організм просто не може функціонувати 12:00 поспіль. Діти, звичайно, цього не розуміють, тому коли їх днем починають укладати в ліжечко, вони починають бунтувати. Як би дитина не бунтував, не варто йти у нього на поводу. Наведемо деякі підказки, які допоможуть батькам відповісти на питання, як вкласти дитину спати вдень.
Чому маленьким дітям необхідно спати вдень? Дитина, як правило, з зацікавленістю пізнає світ, тому відмовляється від денного сну, адже йому шкода витрачати свій час на сон. Але варто піддатися примхи дитини і не укласти його спати, то до вечора він стає плаксивою і примхливим. У більшості випадків дитина, не поспати вдень, засинає перед вечерею, а прокидається близько 9:00 вечора, відпочив і готовий до нових відкриттів та ігор. Швидше за все, дитина заспокоїться і вкладеться спати ближче до півночі, а прокинеться рано вранці. Таким чином, порушується режим дня. Чим частіше ситуація буде повторюватися, тим складніше потім буде вкласти дитину вдень спати. Адже дитині просто необхідний денний сон для того, щоб відпочити, скинути емоційну напругу, набратися сил. Словом, денний сон дитини є обов'язковою складовою правильного режиму дня.
З перших днів спостерігаємо за дитиною У кожної дитини свій біоритм і темперамент. Тому якщо бути уважним, то можна помітити як поводиться дитина перед тим як заснути: ворушиться, позіхає, тихо лежить. Помітивши такі «провісники» сну ви не тільки зрозумієте, що хоче дитина, а й зможете пристосуватися до потреб дитини.
Коли дитину потрібно укладати спати? Краще розділити денний відпочинок на 2 частини, перший раз вкласти спати після сніданку, а другий раз після обіду. Бажання поспати може виражатися по-різному. Малюк може позіхати, терти очі, а може почати грати з найбільшою активністю.
Пам'ятаємо про ритуали Кожен день, укладаючи дитину спати, необхідно дотримуватися певної черговість дій. Наприклад, закрити штори, надіти на дитину піжаму, укласти в ліжечко, погладити по животику або по спинці, розповідати казку або наспівувати колискову.
Затишна ліжечко Часом дитина не може заснути через незручність: надто важкий ковдрочку, жорсткий матрацик, подушка для нього занадто висока. Тому, у дитини має бути комфортна ліжечко і постільну білизну. Білизна повинна бути з натуральної тканини.
Більше гуляйте на вулиці Всім відомо, що сон - це відпочинок. Тому зробіть так, щоб дитина втомилася і захотів відпочити. До обіду дитина повинна більше рухатися, гуляти на свіжому повітрі. Якщо дитина на вулиці витратить свою енергію, то після повернення додому, він захоче полежати і швидше за все засне він швидко. Активно проводити час можна і вдома. Але за 30-60 хвилин до сну рекомендується спокійне спілкування.
Спокій і тільки спокій Найчастіше підросла дитина, перебуваючи в ліжечку, просить щось показати або принести. Але коли чергова прохання вже десята, тут важко дотримають і не розсердитися. Але потрібно себе тримати в руках.
Не буду і не хочу! Якщо не виходить вмовити малюка лягти поспати вдень, то варто змінити його режим дня. Можна, наприклад, замість дворазового денного сну спробувати укладати дитину вдень один раз. Якщо дитина мало рухається, мало часу проводить на вулиці, то він не встигне втомитися і буде надаватися від денного сну. Але якщо дитина вперто не хоче спати вдень, незважаючи на всі хитрощі, то необхідно звернутися до дитячого невролога за консультацією. Коли можна буде відмовитися від денного сну? Приблизно в чотирирічному віці діти перестають вдень спати. Деякі діти відмовляються від сну вдень раніше. Однак у більшості випадків бажання дитини не збігається з його можливостями. Якщо дитина вдень не поспить, а потім плаче і вередує, то він ще не готовий до того, щоб відмовитися від денного сну.
Запам'ятайте! Якщо дитина, якій один рік і більше спить поспіль більше трьох годин, то необхідно його обережно розбудити, щоб не було проблем з вечірнім засипанням.